Centralny punkt Niechorza

Niechorze to niewielka, ale bardzo urokliwa miejscowość w województwie zachodniopomorskim (informacje na: http://www.bieszczadyprl.pl/wiselka-uroczy-zakatek-polski-40/). Słynie przede wszystkim z przepięknej przyrody, ale turyści doceniają ją także za to, iż znajduje się w pobliżu innych równie atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych.

W Niechorzu znajduje się najpiękniejsza na całym polskim wybrzeżu Latarnia Morska. Warto wiedzieć, że uznano ją za zabytek narodowej kultury. Wejście do niej mieści się w starym, bowiem już 60-letnim ogrodzie, który otacza dwumetrowy żywopłot. Na wieżę widokową wiedzie ponad 200 stopni. Co ciekawe, światło, które wysyłane jest z wysokości ponad 60 m n.p.m. jest widoczne w odległości nawet 40 km. Poza tym w miejscowości tej znajduje się Muzeum Rybołówstwa i można zobaczyć tam różne egzotyczne ryby. Największą atrakcją tej ekspozycji jest okazały rekin.

Oprócz tego warto wybrać się do Gryfic, które zachowały wspaniały średniowieczny układ urbanistyczny. Z pewnością niezapomniany będzie spacer wzdłuż XIII-wiecznych murów obronnych. Na uwagę zasługuje także XV-wieczna baszta prochowa. Niezaprzeczalną atrakcją jest także Muzeum Kolei Wąskotorowej, które mieści się w pobliżu lokomotywowni. Zostało ono otwarte w 1978 roku i można podziwiać tam między innymi rozmaite dokumenty, mapy, rozkłady jazdy, zdjęcia oraz stare parowozy. Najstarszy taki obiekt pochodzi z początku XX wieku i wyprodukowany został przez firmę Krauss-Maffel.

Warto również udać się do Darłowa, gdyż podobno jest to perła architektury Pomorza Środkowego. Najważniejszym zabytkiem jest Zamek Książąt Pomorskich (aktualności na: https://www.zamekdarlowo.pl/). To właśnie tu narodził się oraz zakończył swój żywot Eryk I. Poza tym miasto zachowało swój średniowieczny układ i znajduje się tam wiele zabytkowych obiektów. Turystów zachwyca także kaplica św. Gertrudy, która powstała w pierwszej połowie XV wieku i wzorowana jest na jerozolimskiej świątyni Grobu Świętego. W pobliżu leży też Darłówko, które słynie z szerokiej plaży oraz przepięknej panoramy. Znajduje się tu także Aquapark z podgrzewaną morską wodą.

Niechorze oferuje turystom bardzo wiele atrakcji, a poza tym funkcjonuje tu wspaniała baza noclegowa. Warto wiedzieć, że noclegi plasują się na bardzo wysokim poziomie (ranking na: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,niechorze,0.html). Z pewnością wiele osób będzie chciało tu powrócić także w następne wakacje.

5 thoughts on “Centralny punkt Niechorza

  1. piotr25 dla mnie to absolutny zabytek numer jeden z Niechorzu, masz rację wrażenia z pobytu tam są wyjątkowe

  2. jestem absolutnym wielbicielem latarni. byłem już na wszystkich nad naszym morzem. i potwierdzam, że ta w Niechorzu robi największe wrażenie!

  3. Nocleg w Darłowie bardzo nam się podobał, ale w tym roku wybieramy się właśnie do Niechorza ponieważ chcemy poznać całe wybrzeże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *