Gdynia dla miłośnika przyrody

Gdy poszukujemy miejsca na urlop, które pozwoli nam spędzić trochę czasu na łonie przyrody, to zazwyczaj szukamy miejsc spokojnych i położonych na odludziu. Okazuje się jednak, że można zobaczyć wiele interesujących przyrodniczo miejsc w większych ośrodkach, gdzie bez problemu można zarezerwować noclegi. Gdynia jest jednym z takich miejsc.

Położona najbardziej na północ z miast wchodzących w skład Trójmiasta, Gdynia posiada wiele terenów z ciekawą przyrodą. Jednym z miejsc wartych odwiedzenia przez miłośników przyrody jest na pewno Trójmiejski Park Krajobrazowy. Składa się na niego bardzo ciekawa rzeźba, będąca skutkiem działania ostatnich lądolodów, a także rzadkie zbiorowiska roślinności, które trudno spotkać w innych częściach naszego kraju. Można tu podziwiać liczne głazy narzutowe i ostro wcięte doliny. Niejako skutkiem tego wszystkiego jest charakterystyczna sieć rzeczna, która spowodowała powstanie wielu jezior na tym terenie. Cały teren jest także usiany mniejszymi i większymi pagórkami, co czyni go idealnym do spacerów. Oprócz zwierząt charakterystycznych dla wszystkich lasów Polski, można też tu spotkać rzadkie gatunki ptaków, w tym także bielika i jastrzębie. Park jest także ulubionym miejscem lokalnych biologów, ze względu na wiele gatunków porostów naskalnych czy grzybów, które są obiektem ich badań. Na terenie parku ustanowiono także kilkanaście rezerwatów przyrody, a następne są planowane. Znajduje się tu również ponad sto pomników przyrody. Na jego terenie leży także zabytkowa Kalwaria Wejherowska, będąca jednym z najstarszych obiektów tego typu w Polsce. Trójmiejski Park Krajobrazowy leży praktycznie w sercu Gdyni i bardzo łatwo się do niego dostać.

Do samego miasta bardzo łatwo dostać się zarówno własnym samochodem, jak i pociągiem czy samolotem. Baza noclegowa także jest rozbudowana, jak przystało na miasto tej wielkości i z taką ilością atrakcji. Mamy do wyboru nie tylko prywatne kwatery i pensjonaty. Jeśli interesuje nas tańszy nocleg, możemy także skorzystać z oferty pól namiotowych w Gdyni i okolicy. Jeśli jednak chcielibyśmy zażyć trochę luksusu, to Gdynia miejsca noclegowe oferuje w hotelach z jedną, dwoma, trzema oraz czterema gwiazdkami. Trudno więc znaleźć wymówkę, by nie przyjechać do Gdyni i nie zobaczyć kawałka bardzo pięknej, polskiej przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *