Kościerzyna – ciekawe miejsce dla turystów

W północnej Polsce, w powiecie kościerskim, leży ciekawe i interesujące pod względem turystycznym miasto Kościerzyna. Znajduje się ono w samym centrum Kaszub, krainy słynącej z pięknych jezior. Kościerzynę otaczają trzy duże jeziora: Gałęźne, Kapliczne i Wierzysko. Miasto to jest bardzo znane wśród turystów, ponieważ oferuje liczne atrakcje turystyczne dla dzieci i dorosłych.

W mieście można obejrzeć wiele ciekawych zabytków, które zachowały się jeszcze z XIX wieku. Wśród nich najpopularniejszymi zabytkami są: pomnik Józefa Wybickiego, Pieta Kościerska Matki Boskiej Bolesnej, kościół Zmartwychwstańców pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego, budynek Starego Browaru z zabytkowym kominem, neogotycki ratusz czy Muzeum Kolejnictwa. W samym centrum miasta znajduje się miejsce zwane Wzgórzem Księżniczki Gertrudy, które jest idealnym miejscem widokowym na całą okolicę. Jak widać w mieście jest mnóstwo ciekawych miejsc wartych obejrzenia.

Kościerzyna jest idealnym miejscem na urlop, niezależnie od pory roku i pogody. Zawsze miasto to tętni życiem do późnych godzin nocnych. Wiele lokali jest długo otwartych, serwowane są w nich miejscowe specjały, których z pewnością warto spróbować. Można też zauważyć, że baza noclegowa tej miejscowości, jest bogata i mocno zróżnicowana [klik➧meteor]. Oferuje noclegi dla dorosłych i dla dzieci, dla grup zorganizowanych i rodzin. Noclegi w Kościerzynie to głównie pokoje hotelowe i pensjonaty. Oferta w tym względzie jest bardzo bogata. Pokoje w hotelach są opcją dla każdego – można sobie wynająć pokój na dowolną ilość osób. Czym droższy hotel, tym większy luksus i lepsza obsługa. Poza tym w Kościerzynie można sobie też wynająć domek letniskowy. Szczególnie te położone blisko jezior są w centrum zainteresowania turystów. Domki są niedrogie, a zapewniają prywatność i wypoczynek na łonie natury. Inną opcją są pola namiotowe, na których wystarczy wykupić tanie miejsce biwakowe. Na takim polu można rozbić własny namiot albo rozstawić kemping. To idealna propozycja dla amatorów bliskiego kontaktu z przyrodą i tanich noclegów. Kościerzyna zainteresuje każdego turystę, niezależnie od tego czy szuka od relaksu nad jeziorem, spacerów, aktywnego wypoczynku, czy też inspirujących zabytków. Miasto jest popularne, przyciąga też turystów z zagranicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *